15 Nisan 2012 Pazar

ucuz çelik kapı

Çelik Kapılar, çelik konstrüksiyon ve çelik lamalarla desteklenerek güçlendirilmiş, dışardan zorlamayla açılması imkansız sağlam kapılardır. Çelik kapılar için “açılması imkansız sağlam kapı” sözü boş bir iddia gibi gelse de.. Çelik kapılar, imalat esaslarına uyan bir firma tarafından üretiliyorsa açılması gerçekten imkansız olabilir.

Çelik kapılar, diğer ürünlerle kıyaslandığında son yıllarda en popüler yapı ürününün çelik kapılar olduğu görülür. Bunu sadece arama motorlarında çelik kapı ya da çelik kapılar araması yaptığınızda artan site sayısından bile anlamak mümkündür.

Çelik kapıların bu kadar popüler olmasını, kısaca insanların artan güvenlik ihtiyacı olarak özetleyebiliriz.

Çelik Kapılar daha düne kadar sadece gösteriş arayanların tercih ettiği, ‘lüks’ bir tüketim ürünüydü. Bugün ise Çelik kapı, içinde bulunduğumuz koşullar nedeniyle, ister gecekonduda ister villada oturalım, tartışmasız zorunlu bir ihtiyaçtır.celik kapi

Çelik kapılar evlerimize aldığımız birçok fuzuli eşyadan belki de çok daha fazla önem taşır. Bu aldığımız gerekli gereksiz bütün eşyaları çelik kapıların koruduğunu düşünecek olursak, kalite olsun, verdiğimiz fiyat olsun çelik kapının özenle seçilmesi gerektiğinin dışında bir fikir düşünülemez Olur olmaz sadece işimizi görsün, evimizin bir kapısı olsun diyerek takılmış olan çelik kapılar sadece dış görünüş ve isim olarak çelik kapı sınıfındadır. Ancak yaptığı işlev ve içeriğindeki maddeler bakımından kesinlikle güvenliği sağlayan, insanın içine huzur verip evinde rahatça oturmasını sağlayan çelik kapı sınıflandırmasında sayılamaz.

Uzun yıllar kullanacak olduğumuz ve gerekse ses yalıtımı,gerekse güvenlik,gerekse dış görünüş açısından bize hitap etmeyen bir kapıyı sadece daha uygun fiyatlı olduğu için tercih etmek sadece büyük bir yanılgıya düştüğümüzün göstergesidir.Çünkü bu şekilde tercih ettiğimiz çelik kapılar bizleri yarı yolda bırakacak ve sık sık tamir gerektirecektir.Özellikle tercih edeceğimiz çelik kapının kilit seçimi çok önemlidir.Bilen bir kişi tarafından kolaylıkla herhangi bir alet ile açılabilecek bir çelik kapı seçimi kesinlikle bizi hiçbir kötülükten korumaz.Kapımızın göbek kısmının ne şekilde yapılmış olduğu,hangi madde ile zırhlanmış olduğu çok önemlidir. Bir de seçmiş olduğumuz kapının çabuk paslanmaması gerektiğini de göz önünde bulundurmalıyız.

Çelik kapımızın ev içindeki kısmından bakılan dürbünün dışarıdan bakıldığında bizi göstermemesi de çok önemlidir.Bunun yanında belki dışarıdan gelebilecek olan bir zarardan bizi tam anlamıyla koruyamasa da içeride meydana gelebilecek sorunlardan korumak adına emniyet kelepçesi de önemlidir. Küçük çocuklarımızın kapıyı açamaması yada korunması amacıyla düşünülmüş güzel bir aparattır. Özetle çelik kapı güvenliği önemlidir. Çelik kapılar evlerimize aldığımız birçok eşyadan daha büyük önem taşımaktadır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder